به گزارش خبرنگار صدای صنعت،به نقل از روابط عمومی استانداری غلامرضا شریعتی در نشست هم اندیشی جامعه ورزش خوزستان شامگاه چهارشنبه در اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: کمیته ای جهت اخذ یک درصد از هزینه های جاری سازمان های استان و اختصاص آن به امر ورزش راه اندازی شده و ارگان ها موظف به اجرای این دستور هستند.

استاندار خوزستان افزود: خوزستان از پتانسیل بسیار بالایی در بعدهای مادی، فرهنگی و ورزشی به خوردار است و استعدادهای زیادی در همه ابعاد دارد که نمی توان آنها را نادیده گرفت.
وی با اشاره به این که خوزستان در رشته های مختلف ورزشی صاحب نظر و به عنوان هدف مطرح است افزود: استان خوزستان مهد ورزش کشور و بویژه فوتبال است و همیشه جز استان های برتر می باشد.
شریعتی به نقش،غیر قابل انکار رشته های سوارکاری و کشتی در کشور اشاره کرد و افزود: این دو رشته به عنوان دو قطب در استان مد نظر هستند اگر چه با مشکلاتی مواجه می باشند.
وی به حضور تیم فوتبال استقلال خوزستان در جام باشگاه های آسیا اشاره کرد و گفت: اگر چه استقلال خوزستان سال گذشته در لیگ قهرمان شد اما امسال با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند. با توجه به حضور این تیم در رقابت های آسیایی بر خود لازم دانستیم که از استقلال حمایت کنیم.
استاندار خوزستان تقویت هیات ها و ادارات شهرستانی را از دیگر برنامه های ورزش استان دانست و گفت: علاوه بر بودجه سالیانه به هیات های ورزشی،ظرف دو ماه گذشته ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیز هیات های ورزشی استان تخصیص دادیم.
وی در خصوص ورزش بانوان گفت: در سال های اخیر به ورزش بانوان کمتر توجه شده است لذا سعی خواهیم کرد امکانات بیشتری همچون پارک بانوان و سالن های سرپوشیده در اختیار آنان قرار دهیم.
شریعتی تصریح کرد: اعتبار مجزایی که در برنامه ششم توسعه برای ورزش مصوب شده است تحول اساسی در ورزش استان ها و کشور به همراه خواهد داشت و امیدواریم از سال آینده مشکلات ورزش استان کمتر شود.
وی با بیان این که سعی داریم ورزش استان را بارورتر و با کیفیت تر کنیم افزود: جوانان باید از زیر ساخت های ورزشی بهره مند شوند و به دنبال آن ورزش قهرمانی را در سطح استان گسترش دهیم.
استاندار خوزستان از احداث مجتمع سوارکاری در منطقه برومی اهواز خبر داد و گفت: زمین لازم برای این کار محیا است و طبق توافقات به عمل آمده ظرف ۶ ماه آینده این مجتمع تکمیل می شود.

Share This:

نظر شما!!