به گزارش صدای خوزستان -مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: سومین مراسم امضای تفاهم‌نامه و قرارداد محرمانگی برای توسعه میدان‌های نفتی رگ سفید، کرنج، پارسی و شادگان با شرکت انرژی پاسارگاد برگزار شد.

بیژن عالی‌پور در مراسم انعقاد قرارداد با شرکت گسترش انرژی پاسارگاد اظهار داشت: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب مدل جدیدی از قراردادهای نفتی را تدوین و پس از تایید وزیر نفت و تصویب در هیئت‌مدیره شرکت ملی نفت ایران در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: از بهمن‌ماه ۹۴ که مدل قراردادی مناطق نفت‌خیز جنوب در دو حوزه ازدیاد برداشت و عملیات محور اجرایی شده تاکنون بیش از ۷۰جلسه و نشست تخصصی و توجیهی با حدود ۴۰ شرکت داخلی و خارجی برگزار شده است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب درباره نتایج این جلسات بیان کرد: انعقاد تفاهم‌نامه و قرارداد محرمانگی با کنسرسیوم پرگس و دانشگاه صنعتی شریف و نیز شرکت شلمبرژه از نتایج این نشست‌ها و جلسات بوده است.

وی گفت: امروز نیز سومین مراسم امضای تفاهم‌نامه و قرارداد محرمانگی برای توسعه میدان‌های نفتی رگ سفید، کرنج، پارسی و شادگان با شرکت انرژی پاسارگاد برگزار شد.

عالی‌پور با بیان اینکه در این مدل‌ قراردادی مناطق نفت‎خیز جنوب، کارفرما شرکت ملی نفت ایران است و شرکت ملی ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان مجری طرح شناخته می‌شود، عنوان کرد: در این مدل همه فعالیت‌ها و هزینه‌ها با نظارت مجری طرح انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین راهبری، توسعه، تولید و بهره‌برداری از میدان و یا مخزن، برآورد اولیه مالی برای دست‌یابی به اهداف تولیدی، تدوین برنامه پایه تولید، نهایی سازی برنامه‌های مالی عملیاتی سالیانه و راهبری تیم‌های مدیریتی و فنی در حین اجرای طرح برعهده شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به نظارت کارگروه‌‎های مشترک مدیریتی و فنی از نمایندگان مجری و پیمانکار بر تمام مراحل عملیات طرح اشاره داشت و بیان کرد:  سبب خرسندی است که شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با هدف توسعه و افزایش ظرفیت و پایداری تولید با یکی از شرکت‌های توانمند داخلی تفاهمنامه همکاری منعقد کرده و فرصتی ایجاد کرد تا در رقابتی بین‌المللی بخشی از پتانسیل و قابلیت‌های شرکت‎‌های داخلی نیز به منصه ظهور برسد.

Share This:

نظر شما!!