به گزارش پایگاه خبری صدای خوزستان، رسول کوهپایه‌زاده در واکنش به اظهارات اصغر هندی مشاور وزیر نفت و مسئول کمیته پیگیری مطالبات وزارت نفت مبنی بر احتمال اجرایی شدن حکم اعدام زنجانی قبل از سال جدید گفت: بعید می‌دانم اجرای حکم موکل قبل از عید صحت داشته باشد چون موکلم آقای بابک زنجانی تازه دیروز حکم دیوان عالی کشور را مطالعه کرده است.

کوهپایه‌زاده گفت: روشن و واضح است که به عنوان وکیل آقای زنجانی باید بتوانیم با وی ملاقات کنم تا دیدگاه‌ها، نظرات و دفاعیات او را اخذ کنم اما اکنون چندین ماه است نتوانستم موکل را ملاقات کنم لذا بعید می‌دانم قبل از ملاقات با موکل و هماهنگی و انسجام درباره نظام دفاعی وی، حکم اجرا شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر موضوع یاد شده، اقداماتی برای تسویه صورت گرفته که ادامه آن مستلزم عدم تعجیل در اجرای حکم است گفت: مراجع ذی صلاح قضاییُ بانکی و دولتی در جریان این اقدامات هستند و بر اساس آخرین جلسه‌ای با حضور همه اطراف و اصحاب پرونده در دادستانی کل داشتیم، مقرر شد موضوع پیگیری شود و تا حصول نتیجه نهایی از دستور خارج نشود. بر هیمن اساس بعید می‌دانم تا قبل از انجام همه اقدامات، در اجرای حکم تعجیل شود.

کوه‍‍‍‍‍‍پایه‌زاده ادامه داد: مسئله دیگر این است که حسب دادنامه صادره شاکی و مالباخته شرکت نفت است. وقتی شرکت نفت و مسئولان مستقیم پیگیری پرونده صراحتاً می‌گویند در صورت اجرای حکم دست ما از الباقی وجوه و اموال خارجی زنجانی کوتاه می‌ماند، بعید می‌دانم در اجرای حکم تعجیل شود.

Share This:

نظر شما!!