پایگاه خبری صدای خوزستان / سیروس کریمی: چند روزی است که پروژه ای با نام آشتی ملی از سوی اصلاح طلبان کلید خورده است. اما چه کسانی از نظام قهر کردند و با چه کسی می خواهند آشتی کنند؟ مگر نه آنکه این جماعت در سال ۸۹ بیانیه ای دادند تا به جای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، برای همبستگی با مردم مصر و انقلاب آن در ۲۵  بهمن راهپیمایی کنند؟

*باهنر: فتنه گران ۲۵ بهمن براندازی رسمی جمهوری اسلامی را کلید زدند

آقای محمدرضا باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری و دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درباره طرح آشتی ملی و وقایع ۸۸ و ۸۹ می گوید: در هر صورت در سال ۸۸ اتفاق بدی رخ داد و عده ای آن را مدیریت و رهبری کردند و هزینه های سنگینی به ملت و جامعه تحمیل کردند، در این هزینه ها هزینه های اجتماعی، اقتصادی و امنیتی فراوانی بوده است البته بعد از عبور از سال ۸۸ به ۹ دی رسیدیم که مردم حماسه ای آفریدند و پاسخ خواب های آشفته آقایان را دادند.

وی ادامه داد: هرچه کشور از زمان انتخابات فاصله گرفت آقایان مسیر را شفاف تر و تندتر کردند و رسما خواستند در مقابل همه ارزش های نظام بایستند اول در روز قدس شعار نه غزه نه لبنان را سر دادند در حالیکه انقلاب آزادی قدس و انقلاب جمهوری اسلامی همزاد بودند و همان زمان که امام راحل فریاد علیه رژیم شاهنشاهی را سر داد، فریاد علیه رژیم صهیونیستی را هم سر دادند و انقلاب قدس از انقلاب ایران جداشدنی نیست.

رئیس جبهه پیروان به فتنه انگیزی در ۱۳ آبان اشاره کرد: در زمان ۱۳ آبان آنها نمی توانستند به جای مرگ بر آمریکا شعار زنده باد آمریکا را سردهند لذا سعی کردند توجیه کنند درحالیکه طبق قانون مصوب مجلس روز مبارزه با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا است و ۱۳ آبان انحصار مرگ بر آمریکا وجود دارد لذا آقایون آمدند و شعار مرگ بر شوروی و انگلیس سر دادند تا تعداد متهمین افزایش یافته و جرمشان کاهش پیدا کند.

باهنر با یادآوری حوادث عاشورا خاطرنشان کرد: حرکت سوم  هتک حرمت عاشورا بود که در تاریخ ما نه تنها شیعیان بلکه حتی ادیان دیگر برای عاشورا حرمت قایل هستند اما جریان فتنه حرمت عاشورا را شکستند که این موارد سرمایه های اجتماعی است که میخواستند از بین ببرند.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین  تاکید کرد: این افراد در ۲۵ بهمن طرح آخر خود را رو کردند و  زمانی که بیداری اسلامی الهام گرفته از انقلاب در حال اوج گرفتن بود و مردم علیه حکومت های مستبد خود قیام می کردند تصورشان شد که نظام اسلامی را می توان با همین رویه تکان داد درحالیکه این اتفاق در کشورهای دیگر الهام از نسیم خوش بوی اسلامی انقلاب ایران بود که به پا خواستند و ظرف دو سال ۴ تا از خائنین به کشورها و وابستگان به خارج را از حکومت برکنار کردند، این ها احساس کردند که شیپور را می توانند از طرف گشادش بنوازند و رسما بیانیه ای دادند که براندازی رسمی جمهوری اسلامی را کلید زدند.

وی تصریح کرد: هیچ حکومتی با دشمن محارب خود سازش نمی کند، بزرگترین رافتی که برای آنها قائل شد این بود که در حصر خانگی باشند و این اوج رافت نظام اسلامی بود، پروژه آشتی ملی را که این روزها مطرح می کنند معنایی ندارد چراکه ملت قهر نیستند و در راهپیمایی ۲۲ بهمن این را دیدیم که هر سال هم پرشورتر برگزار می شود.

باهنر ادامه داد: عده ای مرتکب جرمی شدند و دارند حداقل مجازات را تحمل می کنند اما اگر واقعا بحث آشتی است یک چراغ سبزی نشان دهند و یه غلط کردم بگویند و اشتباهات خودشان را جبران کنند که قابل جبران نیست اما حداقل علامتی بدهند که از کارهای گذشته خود پشیمان هستند حتی زندانی هم برای عفو باید ابتدا ابراز ندامت کند اما آشتی هنگامی که بر مواضع خود پافشاری می کنند که معنایی ندارد.

رئیس جبهه پیروان افزود: به نظر می رسد آن هایی که آشتی ملی را مطرح می کنند، هدفی دیگر دارند، آشتی ملی که تکلیفش روشن است آنها که از آغوش مردم جدا شدند و مردم هم  آنها را به اصطلاح بیرون انداختند باید اول تکلیفشان را با خودشان معلوم کنند، آیا حاضرند بیایند و اعلام کنند فتنه ای که انجام شد مقصرند و به جامعه و نظام ظلم کردیم ؟

باهنر اظهار داشت: فتنه گران که هم به جمهوریت نظام و هم به اسلامیت نظام حمله کردند حاضرند بگویند ماجرای تخلف یک دروغ بررگی بود که میخواستیم گردن نظام بیاندازیم؟ این افراد باید در ابتدا عذرخواهی کنند و رفتار خود را محکوم کنند تا بعد ببینیم قابل مذاکره هست یا نه.

*آیت الله حیدری: شرط آشتی ملی، اعتراف به اشتباه است

آیت الله محسن حیدری نماینده خوزستان در مجلس خبرگان هم درباره طرح آشتی ملی اظهار داشت: آشتی ملی یک شرط اساسی دارد که فتنه گران در مقابل ملت به اشتباه خود اعتراف کرده و از مردم و نظام عذرخواهی کنند اما کسانی که بحث آشتی ملی را مطرح می کنند، حالت طلبکارانه ای را پیش گرفته اند، به هیچ وجه آشتی ملی رخ نمی دهد.

وی به راهپیمایی ۲۵ بهمن جریان فتنه و بیانیه این جریان اشاره و تصریح کرد: در سال ۸۹ که بیداری اسلامی در مصر، لیبی و کشورهای دیگر با استفاده از پیام انقلاب محقق شد و مردم تلاش کردند تا رژیم های وابسته به استکبار را از بین ببرند، بعد از این امر استکبار خطر جدی را احساس کرد و تلاش کرد تا مسیر بیداری اسلامی را به سمت و سوی مخالفت با مقاومت سوق دهد و هدف آن ها هم تحریک مخالفین جمهوری اسلامی در داخل و تکرار حوادث ۸۸ بود.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان ادامه داد: جریان استکبار در تلاش بود تا صدای ایران را خاموش کند و مزدوران مخالف مقاومت اسلامی قیام کنند و بعد از تحریک فتنه گران، آن ها به جای ۲۲ بهمن در ۲۵ بهمن و برای اصطلاح به طرفدار انقلاب مصر به خیابان بیایند اما تلاش داشتند تا با طرفداری منافقین و بهاییان و سلطنت طلبان، ایران را درگیر جنگ داخلی کند.

آیت الله محسن حیدری تاکید کرد: تلاش دشمنان اما با اقدام به موقع مردم توطئه استکبار جهانی و صهیونیسم در ایران خنثی شد و وقتی آنها از تحقق نقشه هایشان در ایران مایوس شدند، آن را در سوریه پیاده کردند و با ایجاد جنگ داخلی زیرساخت های این کشور را به نابودی کشیدند، در واقع سرنوشت شومی که برای سوری ها رقم خورده بود در این چندسال خوابی بود که برای جمهوری اسلامی دیده بودند.

وی افزود: این افراد بزرگترین خیانت را به ملت و کشور و انقلاب انجام دادند و می خواستند خوش خدمتی کنند و اضافه کنند به خیانتی که در ۸۸ انجام دادند اما حال از آشتی ملی دم می زنند، ۲۵ بهمن شورش علیه امنیت کشور بود و عاملین ۲۵ بهمن رویه خود را دارند برگشت آن ها جفاکاری است و نباید به آنان ترحم کرد، همچنین باید نسبت به نیت آن ها روشن گری صورت گیرد.

*رهبر: آغوش نظام برای فریب خوردگان باز است

حجت الاسلام محمدتقی رهبر امام جمعه موقت اصفهان و نماینده ادوار مجلس هم درباره طرح آشتی ملی می گوید: نباید سران فتنه و عاملان آن را جزء مردم حساب کنیم و از تصمیم آن ها برای بازگشت به آغوش نظام به عنوان آشتی ملی نام ببریم، البته بحث فتنه گران با اصلاح طلبانی که از همان ابتدا از فتنه اعلام برائت کردند جدا است و نمی توان آن ها را با یکدیگر یکی دانست.

وی افزود: سران فتنه مجرم بودن و خون ریختن و به دشمن میدان داده اند حال اگر بخواهیم حسابشان را با ملت یکی کنیم غلط است، آشنی ملی یعنی آشتی مردم با نظام که آن ها در ۲۲ بهمن آمدند و نشان دادند که برای نظام ارزش قائلند و قهر نکرده اند، نباید حساب سران فتنه گران را با آشتی ملی یکسان کنیم، البته در بحث فتنه عده ای فریب خوردند ما تنها اطراف سران فتنه و عاملان آن یک خط قرمز می کشیم.

رهبر  معظم انقلاب هم تاکید کرد: فریب خوردگان فتنه می توانند اعلام کنند که اشتباه کرده و بازگردند، اما پشیبانان سران فتنه نه، آنان که دانسته در دام افتاده و به دشمن امید داده است، باید فریب خوردگان و سران را جدا کنیم، چراکه فریب خوردگان دستشان به خون کسی آلوده نیست لذا آغوش نظام برای آن ها همیشه باز است، هر حکومتی بود سران فتنه را اعدام می کردند اما جمهور ی اسلامی سهل ترین و آسون ترین برخورد را با آن ها داشت.

Share This:

نظر شما!!