به گزارش پایگاه خبری صدای خوزستان ، نیروهای عراقی در اولین روز عملیات در غرب موصل ۱۷ روستا را آزاد کردند و پیشروی‌ها به طرف فرودگاه موصل ادامه دارد.

یگان‌های پلیس فدرال پیشروی به سمت شمال از طریق محله‌های واقع در غرب رود دجله را با هدف تسلط بر فرودگاه موصل که در بخش جنوبی شهر واقع است، هدایت می‌کنند. درحال حاضر نیروها در پنج کیلومتری جنوب فرودگاه موصل مستقر هستند.

سرکردگان داعش برای جلوگیری از فرارنیروهای خود مجازات دو ماه حبس و ۹۰ ضربه شلاق تعیین کرده اند. پیش از این سیستم نظامی داعش به طور روزانه ۱۰۰ تروریست استخدام می کرد که این آمار تقریبا دیگر وجود ندارد.

یک نظامی ارتش عراق می گوید: طراحان عملیات سقف زمانی مشخصی برای عملیات نداریم مهم برای ما حفظ جان شهروندان است. مهمترین چالش‌های عملیات درغرب موصل جمعیت زیاد و کوچه‌های تنگ بخش قدیمی شهر است و اینکه نیروهای عراق آمار دقیقی از تعداد داعشی‌ها در غرب ندارند.

این فرمانده عملیات افزود: قرار است برای تردد نیروها و مردم پل‌های نظامی و معلقی رود دجله نصب کنیمؤ اما پل‌ها را بعد از انهدام نیروهای داعش نصب می کنیم تا مورد حملات آنها قرار نگیرند.

این مقام نظامی با اشلره به آموزش بیش از ۵۰۰۰ نیروی عراقی توسط آمریکا برای حفظ امنیت مناطق شرق موصل افزود، ۳۰۰۰ نیروی پلیس از بین ساکنان موصل برای به دست گرفتن امنیت شرق موصل آموزش دیده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صدای خوزستان، روز گذشته در پی حملات هوایی ائتلاف آمریکایی، یکی از کارخانه‌ها در منطقه صنعتی وادی عکاب در غرب موصل هدف قرار گرفت و در این میان موشک هایی هم به زندانی در همان منطقه اثابت کرد که ده‌ها زندانی داعش توانستند به این ترتیب از زندان بگریزند و در منطقه پراکنده شوند.

Share This:

نظر شما!!