به گزارش صدای خوزستان ، محمد یوسفی اظهار کرد: قیمت مرغ برای مصرف‌کنندگان کمی افزایش‌یافته اما باید در نظر داشت که این افزایش قیمت علاوه بر اینکه چشم‌گیر نیست بلکه منصفانه است.

وی افزود: با با توجه به هزینه‌های تولید  قیمت ۷ هزار و ۵۰۰ تومانی تا ۸ هزار تومان برای مرغ گرم منطقی است زیرا باید بتواند هزینه‌های تولیدکنندگان را نیز پوشش دهد.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: قیمت امروز مرغ در میادن میوه تره بار ۶ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف کننده به فروش می‌رسد، هرچند که نرخ این محصول در برخی از نقاط تهران  ۷ هزار و ۵۰۰ تومان نیز قیمت دارد.

وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ در میادین میوه و تره‌بار ملاک عمل ما قرار دارد تصریح کرد: نرخ امروز مرغ گرم به‌صورت عمده در میدان بهمن ۶ هزار ۸۰۰ تومان تا ۶ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می رسد و هیچ کمبودی در تولید این محصول در کشور وجود ندارد.

یوسفی گفت: در شرایط فعلی قیمت مرغ با احتساب وارد آمدن ضرر و زیان برای مصرف‌کننده نرخ پایینی دارد و این صنعت نیازمند کمک دولت برای کاهش هزینه‌های تولید است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی روز گذشته  نرخ هر کیلوگرم مرغ در خرده‌فروش را ۷ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام کرد در حالی قیمت این محصول در نقاط مختلف شهر  ۷ هزار تومان تا ۸ هزار تومان به فروش می‌رسد.

گفتنی است نرخ  نرخ هر کیلوگرم مرغ نسبت به هفته گذشته ۲۵۰ تومان تا ۳۵۰ تومان افزایش داشته است.

Share This:

نظر شما!!