به گزارش پایگاه خبری صدای خوزستان، حجت الاسلام حسن روحانی به منظور بررسی میدانی آخرین وضعیت استان خوزستان و ارزیابی اقدامات انجام شده توسط دولت برای رفع مشکلات ناشی از افزایش پدیده ریزگردها، به این استان سفر کرده است.

رئیس جمهور، گفت: از آغازین روزهایی که استان و اهواز با مشکل ریزگردها که با مشکلات متعدد دیگر همراه و منجر به قطعی آب، برق و ارتباطات شد، دولت برای رفع این مشکلات و جلوگیری از تکرار آن، برنامه ریزی کرده و اقدامات لازم را انجام داده است.

روحانی، اظهار داشت: امروز لازم بود تا در استان حضور یافته و اقدامات انجام شده را مورد پیگیری قرار دهم.

وی افزود: امروز به مردم اهواز اعلام می کنیم بر اساس گزارش وزیر نیرو، دیگر شاهد قطعی آب نخواهند بود و تلاش های زیادی برای رفع مشکل قطعی برق در حال انجام است.

رئیس جمهور در ادامه گفت: در زمینه حل و فصل مشکل ریزگردها هم اقدام و عمل برای اجرای طرح ها در داخل و رایزنی های بین المللی، در حال انجام است.

روحانی تأکید کرد: به مردم عزیز اهواز و خوزستان اعلام می کنم که دولت در کنار شماست و هیچ گاه نیست که رنج و مشقت مردم، مورد توجه دولت و مسئولین نباشد.

در ادامه این سفر، رئیس جمهوری با حضور در تصفیه خانه شماره ٢ اهواز، از مراحل تامین برق مطمئن و اضطراری تاسیسات آب شرب ‏کلانشهر اهواز از طریق نصب ژنراتور برای جلوگیری از خسارات ناشی از نوسانات و قطعی برق سراسری بازدید کرد‎.‎

همچنین با دستور دکتر روحانی، دیزل ژنراتور تامین برق اضطراری مورد نیاز تجهیزات در سیستم آبرسانی این تصفیه خانه ‏مورد بهره برداری قرار گرفت‎

Share This:

نظر شما!!