دولت باید کمک کند تا یک رقابت آزاد و سالم در اقتصاد کشور با حضور بخش خصوصی شکل بگیرد

به گزارش صدای خوزستان /حسن روحانی روز پنجشنبه در حاشیه آئین افتتاح کارخانه خودروسازی فردا در شهرک صنعتی سمنان در گفتگویی با خبرنگاران، افزود: دولت تدبیر و امید با واگذاری بخشی از فعالیت هایش به بخش خصوصی، امکان رقابت سالم در اقتصاد کشور را به وجود آورده است.

رییس جمهوری در جریان سفر به استان سمنان، پس از افتتاح مجموعه خودروسازی فردا، که اولین خط تولید محصولات گروه صنعتی ایران خودرو از سوی بخش خصوصی است، گفت: دولت باید بخشی از فعالیت‌هایش را به بخش خصوصی واگذار کرده و کمک کند تا یک رقابت آزاد و سالم در اقتصاد کشور با حضور بخش خصوصی شکل بگیرد.
وی گفت: دولت با واگذاری بخشی از فعالیت‌هایش به بخش خصوصی تلاش کرد رقابت آزاد و سالم در اقتصاد کشور با حضور بخش خصوصی شکل بگیرد و امنیت مطلوبی که امروز برای سرمایه گذاری در ایران وجود دارد، بیش از پیش ارتقا و گسترش یابد.
دکتر روحانی، از ویژگی های مجتمع تولید خودروی سمنان را این دانست که با سرمایه و مدیریت بخش خصوصی اداره می شود و خاطرنشان کرد: باید در همه زمینه ها بخش خصوصی را فعال کنیم.
رییس جمهوری با بیان این که اتکا به متخصصین داخلی در صنایع مختلف و ورود شتابان بخش خصوصی به عرصه فعالیت های تولیدی اشتغالزا ، بی تردید برای ملت ایران جای خوشحالی است، گفت: امسال به ویژه در عرصه های تولید و اشتغال که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، باید بیش از پیش تلاش و فعالیت کنیم.
وی تاکید کرد: سال ۹۶، سال افزایش تولید ملی است و در همه زمینه ها باید تولیدات ملی خودمان را افزایش دهیم.
رییس جمهوری افزود: بسیار خوشحالم که امروز این مجموعه خودروسازی در استانی فعال شده است که تا کنون سابقه حضور صنایعی مثل صنعت خودروسازی در آنها وجود نداشته است، فعالیت اولیه این مجتمع از حدود ۲ ماه قبل آغاز شده و در حال حرکت به سمت ظرفیت اسمی خود برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار خودروی سمند است.
دکتر روحانی خاطرنشان کرد: خوبی خودرو سمند این است که به گفته متخصصان بیش از ۹۰ درصد همه قطعات و اجزای آن در داخل کشور تولید می شود و طراحی آن نیز داخلی است، این به معنای اتکای صنعت داخلی به متخصصان، مهندسین و طراحان داخلی است.
رییس جمهوری با ابراز خوشحالی از اینکه در این مجتمع تولیدی در مدت کوتاه نزدیک به ۲ ماه، ۱۵۰ نفر مشغول به کار شده اند، گفت: بیش از ۹۰ درصد کارکنان این مجموعه جوانان بومی استان سمنان هستند و در جریان این دیدار با هر کدام از آنان که گفتگو کردیم، از مجموعه فعالیت شان راضی و خشنود بودند.
دکتر روحانی بیان داشت: این روند به معنای حرکت در مسیر تولید پایدار است، اساس تولید بر عهده نیروی کار است که اگر با دلگرمی کار کند فعالیت خود را دقیق و صحیح انجام داده و فعالیت آن مجموعه روز به روز به سمت رشد و توسعه بیشتر حرکت می کند.
رییس جمهوری، از همه کارآفرینان کشور دعوت کرد برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی در سال جدید بیش از سال‌های گذشته فعال باشند تا شاهد ایرانی سربلند و آبادتر باشیم.

Share This:

نظر شما!!