به گزارش پایگاه خبری صدای خوزستان

به گزارش پایگاه خبری صدای خوزستان / رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه فناوری هسته‌ای یک ضرورت برای کشوراست گفت: چگونگی تبدیل شعار «انرژی هسته‌ای حق مسلم ما است» به یک لایحه بین‌المللی با ابعاد فنی دیپلماسی و حقوقی هنرمندی بزرگی است که توسط دیپلمات‌های کشورانجام شده است.

 حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز  در مراسمی که به مناسبت یازدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای با حضور نمایندگان کشورهای مختلف و جمعی از مسئولان کشوری و مهندسان هسته ای درسالن اجلاس سران برگزارشد با اشاره به افتتاح ۴۲ پروژه در حوزه فناوری هسته‌ای طی یک سال گذشته و کاربردهای این پروژه‌ها در عرصه‌های مختلف اظهار کرد: فناوری هسته‌ای برای ما یک ضرورت است و به همین دلیل است که همواره رهبری بر ادامه توسعه این فناوری تاکید می‌کردند.

وی اضافه کرد: ملت ما در طول سال‌ها با فریاد، عمل و صبر و استقامت خود می‌گفتند « انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست‌»؛ این شعار در خیابان، توسط هنرمندان دیپلماسی به لوزان، ژنو و نیویورک منتقل شد.

رئیس‌جمهوری تاکید کرد: این هنرمندی بزرگی است که خواست مردم به یک لایحه بین المللی با ابعاد بسیار دقیق فنی، دیپلماسی و حقوقی تبدیل شود.

Share This:

نظر شما!!