به گزارش پایگاه خبری صدای خوزستان ، شرکت پالایش گاز خلیج فارس بیدبلند بهبهان ، در پی اعتصاب برخی کارگران قراردادی نسبت به وضعیت جذب و همچنین اخلال در مسیرهای تردد کارکنان این شرکت توسط برخی افراد کارجو با دستور مدیر عامل و فرماندار شهرستان بهبهان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد .

تعطیلی و توقیف کار فاز دوم پالایشگاه گاز بیدبلند در سالهای اخیر به یک سریال دنباله دار تبدیل شده است تا جایی که هیچ دستگاهی به صورت قاطع نتوانسته است از ادامه این اتفاق فاجعه بار جلوگیری نماید .

در جدیدترین تحرکات کارجویان ، تجمع کارگران شهرستان بهمئی ابتدا در درب ورودی شرکت و پس از آن در جلوی فرمانداری این شهرستان بوده است که خواستار بکارگیری در این پروژه بودند . این تحرکات اعتراض آمیز از سوی برخی شاغلین شرکت گاز بیدبلند ۲ و دیگر افراد غیر شاغل موجی از نگرانی ها را در فضای امنیتی منطقه به وجود آورده است .

انتقاد شدید امام جمعه ، فرماندار و نماینده بهمئی نسبت به این مسئله و برخی اظهارات فرماندار بهبهان در جمع کارگران اعتصاب کننده در روزهای اخیر همچنان ادامه دارد تا جایی که موضوع به فضای سیاسی دو شهرستان همجوار نیزکشیده شد و برخی افراد سودجو نیز عامدانه با دامن زدن به این اتفاق به دنبال بهره برداری شخصی و گروهی هستند.

این حادثه که عواقب فاجعه باری از جمله تاخیر در توسعه پروژه و ناامنی در منطقه برای ورود سرمایه گذار و نهایتا افزایش چشمگیر نیروی کار را به دنبال خواهد داشت ، میبایست مورد توجه ویژه دستگاههای امنیتی و مسئولان بالادستی از جمله شخص استاندار خوزستان قرار گیرد تا بیش از این شاهد توقیف و یا تعطیلی پیاپی بزرگترین پروژه گازی کشور در شهر بهبهان نباشیم.

کارگران شاغل در این شرکت پس از تعطیلی تکراری این پروژه اعتراض خود را علنی کردند و از مسئولین محلی شهرستان خواستار برخورد جدی با عاملین وقوع این حوادث و مخلین امنیت شرکت شدند . آنچه که بیش از پیش میتواند در ایجاد ثبات و امنیت پایدار پروژه مذکور دخیل باشد تنها برخورد جدی با مسببین ناامنی و افراد مخل آرامش در این منطقه محسوب میشود و البته برگزاری نشست های کارشناسی برای جذب اعتبارات بیشتر در راستای جذب سرمایه گذار حائز اهمیت است.

در پایان از فرماندار و نماینده شهرستان بهبهان میخواهیم نسبت به این مسئله ملی توجه ویژه ای داشته باشند و با اتخاذ تدابیر مناسب از تداوم این وضعیت جلوگیری نمایند.

Share This:

نظر شما!!