به گزارش صدای خوزستان ، آیت‌الله سید محمد علی جزایری موسوی صبح امروز در دیدار با دست‌اندرکاران و اعضای شبکه ماهواره‌ای «الاهواز» با تاکید بر اینکه باید در این شبکه به مسائل شرعی بیشتر توجه و دقت شود، اظهار کرد: مسائل شرعی در شبکه‌های ملی به درستی رعایت نمی‌شود و باید بر این مساله تاکید ویژه و اقدامات موثری صورت بگیرد. 

 
وی در ادامه با اشاره به بحث شبهات و لزوم پاسخ دادن به آن، عنوان کرد: همیشه جواب شبهات مانند خود سوال و شبهه شفاف و واضح نیست، پس امکان پاسخ به آنها به صورت مستقیم از طریق کانال‌های ماهواره‌ای نیست. 
 
امام جمعه اهواز در رابطه با راه‌حل پاسخ مناسب به شبهات مطرح شده، گفت: باید برای پاسخگویی به شبهات، تمهیدات لازم انجام شود و در کنار کانال‌های ماهواره‌ای اقداماتی چون راه‌اندازی سایت‌های مجازی و صندوق‌های پاسخ به شبهات در مساجد، دانشگاه‌ها و مدارس انجام شود. 
 
جزایری در ادامه تصریح کرد: باید آداب‌و‌رسوم ملی در این شبکه حفظ شود و از طرفی دیگر موسیقی‌های غیرمجاز از برنامه‌های تلوزیونی حذف شود. 
 
وی افزود: باید برای حفظ جنبه‌های محلی و آداب‌و‌رسوم عشایری تلاش و همچنین از آلات و اصوات لهو و لعب جلوگیری صورت بگیرد. 
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان تقدیر از روند رو به رشد برنامه ماهواره‌ای «الاهواز» در بحث سیاسی و اعتقادی، اظهار کرد: ارائه نگاه صحیح از عرصه‌های مختلف به مخاطب و بیننده و همچنین رشد در مباحث اعتقادی و سیاسی از پیشرفت‌های ملموس شبکه الاهواز است. 

جزایری در پایان گفت: باید این شبکه به یک پایگاه فرهنگی تبدیل شود و در این عرصه فرهنگی قادر به جذب مردم باشیم.

Share This:

نظر شما!!