به گزارش صدای خوزستان ، نسیم صادقی با اشاره به راه‌اندازی دو کارخانه کاغذ و الکل سوختی توسط توسعه نیشکر اظهار کرد: پروژه ۲۵۰ هزارتنی تولید کاغذ چاپ و تحریر یکی از مهم‌ترین پروژه‌های مشترک توسعه نیشکر است که با حدود یک‌هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه =‌گذاری در واحد کشت و صنعت سلمان فارسی این شرکت اجرا خواهد شد.

وی افزود: کارخانه کاغذ علاوه بر نقش مهمی که در اشتغال‌زایی در منطقه خواهد داشت به‌واسطه اینکه از پسماند نیشکر یعنی باگاس استفاده می‌کند نقش زیست محیطی قبل توجهی دارد و همچنین ارزش افزوده قابل توجهی را ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی ادامه داد: از ابتدای امسال بحث فعالیت عملیاتی این کارخانه بسیار جدی شده است و تیم هدایت آن کاملاً در حال مستقر شدن هستند و فاینانس آن هم نهایی شده است.

صادقی ضمن اشاره به  بودجه ی ارزی ۴۵۰ میلیون دلاری در این رابطه گفت: از آنجا که کاغذ چاپ و تحریر نقش مهمی در حوزه‌های فرهنگی دارد می‌تواند به‌عنوان یک صنعت مادر در حوزه فرهنگ تحول خوبی را در این زمینه ایجاد کند و امیدواریم که با شدت گرفتن فعالیت در جهت احداث این کارخانه بتوان ظرفیت‌های دیگری نیز که در این صنعت وجود دارد محقق کنیم.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر از احداث کارخانه اتانول سوختی توسط شرکت الکل و خمیرمایه رازی یاد کرد و افزود: این کارخانه نیز در مجاورت شرکت الکل و خمیرمایه رازی در واحد دعبل خزاعی راه‌اندازی خواهد شد، این کارخانه به سرمایه‌گذاری ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان نیاز دارد که آن نیز تامین می‌شود.

وی همچنین با اشاره به پروژه تولید CO2 خشک(کربن فعال) اظهار داشت: طرح فرآوری کربن فعال به ظرفیت ۴۰ هزار تن در سال از باگاس و دیگر پسماندهای کشاورزی و مواد کربن‌دار در استان خوزستان با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال در دستور کار این شرکت قرار گرفته است که نیمی از آن برای صادرات و مانده آن برای تامین نیاز صنایع در کشور در نظر گرفته شده است؛ این میزان تامین نیاز حدود دو درصد از بازار جهانی را هدف گرفته است.

Share This:

نظر شما!!