به گزارش صدای خوزستان – هیئت‌های اجرایی در شهرستان‌ها با تشکیل جلسه‌ای براساس زمان‌بندی اعلام شده انتخابات باید تعداد و محل شعب اخذ رأی را مشخص و به ستاد انتخابات استان اعلام کنند.

وی ادامه داد: اعضای شعب و نمایندگی فرماندار مشخص خواهد شد و براساس برنامه زمان‌بندی شده آموزش همه دست اندرکاران انتخابات باید در دوره‌های آموزشی در سطح شهرستان‌ها شرکت کنند.

رئیس ستاد انتخابات خوزستان بیان کرد: داوطلبانی که از طریق هیئت‌های اجرایی یا نظارت رد صلاحیت شده‌اند از تاریخ دوم اردیبهشت ماه امسال به مدت چهار روز مهلت اعلام شکایت برای بررسی مجدد دارند.

وی با بیان این‌که رسیدگی و بررسی نهایی شکایت‌های ارسالی رد صلاحیت شدگان توسط هیئت نظارت خوزستان براساس تبصره ۳ ماده ۵۰ قانون شورای‌های اسلامی شهر و روستا در مدت زمان ۱۰ ‌روز انجام می‌شود، ادامه داد: تا تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه امسال نظر قطعی درباره شکایت‌ها به فرمانداری شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود.

حسین‌زاده با اشاره به این‌که تعداد ۱۶ هزار و ۹۱۳ داوطلب برای حضور در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سطح خوزستان ثبت نام کرده‌اند، افزود: تعداد ۴ هزار و ۵۵ نفر متقاضیان انتخابات حوزه شهری هستند که از این تعداد ۹۶ نفر انصرافی و ۷۷۲ نفر هم صلاحیت آنها احراز نشده است.

وی با اشاره به ثبت‌نام ۱۲ هزار و ۸۵۸ نفر برای حوزه روستایی در سطح استان خوزستان، افزود: از این میان انصرافی‌ها و رد‌صلاحیت‌شدگان به ترتیب ۱۲۰ و یک‌هزار و ۲۲۶ نفر هستند. همه داوطلبان برای جذب مشارکت حداکثری مردم رقابت سالم در چارچوب دینی و قانون داشته باشند.

Share This:

نظر شما!!