به گفته رئیس بنیاد مسکن شوش، سازمان امور آب و برق ۵۰ روستا در حاشیه کرخه را در بستر و حریم این رودخانه قرار داده است.

به گزارش صدای خوزستان ، تعریض برخی محورهای ارتباطی در بخش روستایی شوش حتی اگر روزانه بستر حوادث منجر به مرگ هم باشند به دلیل قرار گرفتن در بستر یا حریم رودخانه‌ها با مخالفت برخی دستگاه‌های دولتی مواجه می‌شود.

محور چعب در بخش مرکزی شوش از این دست جاده‌های ارتباطی است که با وجود فاصله چند کیلومتری با رودخانه کرخه از نظر سازمان امور آب و برق در بستر، عرصه و یا حریم قرار دارد.

همچنین ۱۲ روستای این محور نیز در بستر و یا حریم قرار دارند؛ اما آمار این دست روستاها در شهرستان شوش چیزی بیش از این رقم است.

به گفته رئیس بنیاد مسکن شوش، سازمان امور آب و برق ۵۰ روستا در حاشیه کرخه را در بستر و حریم این رودخانه قرار داده است.

رحیم جلیزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوش اظهار کرد: نزدیک به ۵۰ روستا و قسمتی از شهر عبدالخان که در مجاورت کرخه هستند در حوزه حریم منابع طبیعی و سازمان امور آب قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه این روستاها طرح هادی مصوب دارند و طرح هادی از مصوبات استانداری است ادامه داد: با وجود پیگیری‌های زیاد و وقت‌گیری که برای رفع این مشکلات داشتیم اما نتیجه‌ای حاصل نشد.

رئیس بنیاد مسکن شوش یادآور شد: برخی روستاها علی رغم فاصله چند کیلومتری و وجود مستحدثات غیر طبیعی اما توسط سازمان امور آب در بستر روخانه عنوان شده‌اند.

جلیزی افزود: مکاتبه‌ها برای اطلاع و پیگیری به مسؤولان و دستگاه‌های مربوطه از طرف بنیاد مسکن شوش انجام شده است و امیدواریم که با تعامل بین بخشی این مشکلات برطرف شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این مسئله مردم را از هرگونه دخل و تصرف در ساختمان‌های قدیمی خود و همچنین از دریافت سند ثبتی محروم می‌کند.

Share This:

نظر شما!!