به گزارش صدای خوزستان ، ستاد تبلیغاتی «حجت‌الاسلام حسن روحانی» نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خوزستان در حالی از روزهای پیش شروع به‌کار کرده که اختلاف و انشقاق در آن روز به روز در حال شدت یافتن است.

مدت زمانی پس از انتصاب “حمید کهرام” رئیس سابق سرم‌سازی رازی و نماینده مجلس ششم اهواز به‌عنوان رئیس ستاد روحانی در خوزستان، اختلاف‌ها بین اصلاح‌طلبان بالا گرفت و اعضای ستاد حاضر به همکاری با کهرام نشدند.

“کهرام” رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در خوزستان از نماینده‌های جنجالی و متحصن مجلس ششم است که سال ۹۲ از سوی حجتی وزیر جهاد کشاورزی به‌عنوان رئیس بزرگترین موسسه سرم‌سازی کشور منصوب شد.

ریاست کهرام بر سرم‌سازی رازی چندان مستدام نبود و با بالاگرفتن تخلفات و کاهش کیفیت سرم‌ها، سازمان تعزیرات حکومتی استان البرز ورود می‌کند و سرانجام مشخص می‌شود موسسه، تاریخ سرم‌های منقضی شده را دستکاری کرده و به کشاورزان تحویل داده است.

با ورود علیرضا جمشیدی رئیس سازمان تعزیرات حکومت استان البرز به این «تخلف بزرگ» در ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۵ کهرام در این پرونده به عنوان متهم ردیف اول شناخته و محکوم می‌شود.

‌وزیر جهاد کشاورزی در نهایت پس از این رسوایی ‌در ۲۲ فرودین ۱۳۹۶ هاشم‌زاده را به عنوان رئیس سرم‌سازی رازی جایگزین کهرام می‌کند.

کهرام با وجود این رسوایی بزرگ در حالی که به تنهایی می‌تواند یکی از نمادهای منفی عملکرد دولت یازدهم باشد با فرض اینکه شاید بتواند اندکی از نارضایتی مردم از دولت یازدهم را کاهش دهد و وعده‌های بی‌پایان تحقق نیافته دولت را «ماست مالی» بخشد، به عنوان رئیس ستاد خوزستان انتخاب می‌شود.

بودن یا نبودن کهرام؛ مسئله این است!

نگاه بالا به پایین و بی‌اعتنایی به فعالان اصلاحات و اعتدالی در خوزستان از همان ابتدا کهرام را با چالش روبه‌رو کرد و کنش‌گران حامی روحانی را آزرده خاطر و به واکنش وادار ساخت.

نخستین شعله نارضایتی را “جاسم شدیدزاده” نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم روشن ساخت و این انتصاب را نوعی سردرگمی دست‌اندرکاران تیم انتخاباتی روحانی دانست که ریزش رأی وی را در خوزستان دوچندان می‌کند.

ادامه روند اختلافات سبب شد حجت‌الاسلام فیاضی رئیس ستاد روحانیون حامی روحانی در خوزستان (انتخابات یازدهم) با انتشار بیانیه‌ای از لابی‌های مرکزنشین به شدت انتقاد کرده و بگوید که “در تعیین رئیس ستاد ما را دور زدند”!

عبدالله کعبی معاون سازمان منطقه آزاد اروند و قائم‌مقام ستاد روحانی نیز از دیگر انصراف‌دهندگان ستاد روحانی بود که پس از بالاگرفتن اختلاف، عطای قائم‌مقامی ستاد روحانی را به لقایش می‌سپارد و استعفا می‌دهد.

تنش در ستاد انتخاباتی روحانی یا ناکارامدی اعتدالیون در حل مسائل خرد سیاسی

عوارض ناشی از ریزگردها در زندگی مردم، مسئله انتقال آب به فلات مرکزی، قطعی مکرر آب و برق و تلفن، استخدام غیربومی‌ها و نرخ بالای بیکاری با وجود ظرفیت‌های بسیار در استان خوزستان سبب شد که در نظرسنجی‌ها ریزش شدید آرای روحانی در این استان دور افتاده از چشمان لابی‌گر هیئت دولت را عیان سازد.

انشقاق و دعوا برسر کرسی‌های ستاد انتخاباتی روحانی در حالی شدت می‌یابد و نیز ضعف روحانی در کوچکترین مسائل سیاسی را نشان می‌دهد که ماحصل مردم از وعده‌های وی «تقریباً هیچ» بوده است.

چندی پیش شنیده شد که درگیری‌ها در ستاد روحانی بالاگرفته، همچنین خبرهایی از نارضایتی جدی ‌روحانی از وضعیت رای خود در خوزستان است بر‌همین اساس گفته شده اکبر ترکان به زودی برای کاهش اختلاف‌های ستاد روحانی به خوزستان سفر می‌کند.

Share This:

نظر شما!!