به گزارش صدای خوزستان ، عزیزالله شهبازی در نشست خبری ویژه انتخابات که امروز در فرمانداری آبادان برگزار شد، اظهار داشت: در انتخابات پیش رو و در شهرستان آبادان ۱۶۲ شعبه اخذ رأی ثابت، ۳ شعبه سیار و درمجموع ۱۶۵ شعبه اخذ رأی وجود دارد.

وی بابیان اینکه ۳۲۷ صندوق رأی در انتخابات آینده برای ریاست جمهوری و شورای شهر به کار گرفته می‌شود، عنوان کرد: ۴۵۰۰ نفر کار جمع‌آوری آراء را در شهرستان آبادان انجام می‌دهند.

فرماندار ویژه آبادان گفت: با توجه به اینکه طبق آخرین آمار جمعیت شهرستان آبادان ۳۰۰ هزار نفر اعلام‌شده است ۲۱۲ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن تشخیص داده‌شده‌اند که از این تعداد ۶ هزار و ۸۵۰ نفر رأی اولی هستند.

شهبازی بابیان اینکه تعداد اعضای شورای شهر آبادان از ۱۳ نفر فعلی در دور آینده به ۹ نفر کاهش پیدا می‌کند، اظهار کرد: این اتفاق برای تمامی شهرهایی که ۱۳ عضو دارند نیز رخ می‌دهد.

وی افزود: ۶۴۱ نفر در شهرستان آبادان برای کاندیداتوری شوراهای شهر و روستا ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۵۷۲ نفر تأیید صلاحیت شدند.

فرماندار ویژه آبادان عنوان کرد: تعداد افراد رد صلاحیت شده نسبت به دور پیش شوراها از ۱۴٫۴ به ۹٫۴ درصد کاهش پیداکرده است و همچنینی میانگین سنی ثبت‌نام کنندگان نسبت به دور گذشته کاهش و سطح تحصیلات افراد افزایش‌یافته است.

شهبازی گفت: این آمار افزایش میزان مسئولیت‌پذیری جوانان و امید بیشتر به مشارکت در انتخابات پیش رو در سطح شهرستان را نسبت به دور قبلی انتخابات شوراها نشان می‌دهد.

Share This:

نظر شما!!