رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در استان خوزستان گفت: وقتی آقای قالیباف می‌گوید که ۵ میلیون شغل در کشور ایجاد می‌شود، یعنی که کشور امروز دچار مشکل است.

به گزراش صدای خوزستان ،منصور کتانباف ظهر امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در استان خوزستان  اظهار داشت: مشارکت مردم در انتخابات و تعیین سرنوشت برای همه موضوعات اعم از مجلس شورای اسلامی و خبرگان، ریاست‌جمهوری بسیار سازنده و اثر‌گذار است.

وی با اشاره به این‌که در نظام اسلامی مشارکت مردم یک حس و تکلیف است که بتوانند در سرنوشت خود شریک باشند، گفت: آنچه پیش از هر مسئله‌ای واجب بوده، حضور حداکثری پای صندوق‌ها و انتخاب با بصیرت است.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در استان خوزستان با اشاره به این‌که مردم از لحاظ کمیت و کیفیت در ۲۹ اردیبهشت‌ماه حضور خواهند داشت که انتخابات پرشور و با نشاطی داشته باشیم، بیان کرد: به حضور مردم در انتخابات بسیار امیدوار هستیم؛ چراکه در دوره‌های گذشته نیز نشان دادند.

وی با اشاره به برنامه‌های قالیباف در زمینه اشتغال و رونق تولید در خوزستان گفت: اهداف برنامه انتخاباتی قالیباف در زمینه اشتغال و رونق، تولید؛ حول چهار محور و براساس برنامه ششم است. وقتی قالیباف می‌گوید که ۵ میلیون شغل در کشور ایجاد می‌شود یعنی که کشور امروز دچار مشکل است، نامگذاری سال‌های اخیر از سوی رهبر انقلاب حول محور اقتصاد نیز بیانگر این مسئله است.

کتانباف اساسی‌ترین مشکلات و نیازهای جامعه امروزی را ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود: در رأس برنامه‌های قالیباف ایجاد اشتغال  از نوع آمایش سرزمینی است؛ صنایع پایین دستی که در خوزستان وجود دارد منجر به تولید و اشتغال در استان می‌شود.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در استان خوزستان با اشاره به این نکته که صنایع پایین دستی می‌توانند فرصت‌های شغلی زیادی را ایجاد کنند، بیان کرد: خوزستان در بحث کشاورزی از رتبه برتر در کشور برخوردار است و از این مسئله در استان می‌توان به خوبی استفاده کرد.

کتانباف با اشاره به قابلیت بندرداری خرمشهر که در مقطعی به عنوان بزرگ‌ترین بندر کشور مطرح بود، ادامه داد: قالیباف به‌دنبال احیای این بندر است و در مشورت‌هایی که با ایشان صورت گرفته این موضوع را مدنظر قرار دادند.

وی با اشاره به این‌که اگر قالیباف فرصت خدمت در سمت ریاست‌جمهوری را پیدا کند برای کل کشور برنامه مدون دارد و ویژه هر وزارتخانه برنامه‌ها به‌صورت مصداقی مشخص شده است، گفت: استان خوزستان به‌جهت زیرساختی و منابع طبیعی سهم قابل توجهی از ۵ میلیون را می‌تواند به خود اختصاص دهد.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در استان خوزستان با اشاره به این‌که شغل‌های خانگی و سنتی بخش مهمی از اشتغال هستند، خاطرنشان کرد: امیدواریم این فرصت به خوبی برای خوزستان اثرگذار باشد.

کتانباف از جمله اهداف قالیباف را ایجاد اشتغال، ارتقای درآمد و رفع محرومیت از شهرها، روستاها و مناطق محروم خواند و اظهار داشت: جمعیت جویای کار جوانان هستند و اگر ۵ میلیون شغل ایجاد شود، معیشت مردم بهبود می‌یابد؛ شهر تهران در مقیاس کوچکتر با مدیریت شهری قالیباف برخوردار از زیرساخت‌ها و راهبردهای فرهنگی و اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: در تهران نزدیک به ۱۵ میلیون نفر سیال زندگی می‌کنند و موضوع‌های اجتماعی، فرهنگی، نیاز انسان وغیره به‌عنوان جمعیت کوچک‌تر از کل کشور در برنامه مدون مشخص شده است.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در استان خوزستان با اشاره به این‌که قالیباف در دوران خدمت شهرداری این مجموعه را علاوه بر ارائه خدمات، به نهاد فرهنگی تبدیل کرد، بیان داشت: در تهران ۳۳۴ محله شهرداری وجود دارد که در هرکدام از آنها یک سرای محله با مدیریت جوانان ایجاد شده که می‌تواند این کار را در سطح کشوری انجام داد.

کتانباف با اشاره به این‌که مجموعه قالیباف غالبا از جوانان تشکیل شده و در مجموع بسیار به جوانان اعتقاد دارد، ادامه داد: در تهران ۱۲۳ شهردار ناحیه وجود دارد که بنا به دستور قالیباف سن تمامی آنها نباید بالای ۳۵ سال باشد.

منبع تسنیم

Share This:

نظر شما!!