معاون وزیر علوم با بیان اینکه زیرساخت‌های فیزیکی و فکری نهادهای دانشگاهی و پارک علم و فناوری باید شکل بگیرد، گفت: مناطق فن‌آوری، مناطق انتقال تکنولوژی و دفاتر کارآفرینی را باید در دانشگاه‌ها ایجاد کنیم.

به گزارش صدای خوزستان ، خسرو پیری ظهر امروز در آئین افتتاح ساختمان پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اینکه در حال حاضر توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دنیا در یک مسیر جدید  شکل می‌گیرد، اظهار داشت: در این مسیر نهادهایی قرار دارند که ماموریت‌های خود را در جهت توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی انجام می‌دهند.

وی افزود: نهادهای دانشگاهی و نهادهای جدید پارک علم و فناوری از جمله نهادهای موثر در اجرای ماموریت‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور هستند بنابراین ضروری است که نهادها متناسب با نیازهای امروز کشور ماموریت‌های خود را انجام دهند البته فن‌آوری و نوآوری نهادها بدون حمایت سیستم اجرایی کشور به‌وجود نمی‌آید.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به وظایف وزارت علوم در مورد سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی نهادهای دانشگاهی و پارک علم و فناوری نقاط قوت و ضعف‌ها بررسی شد و نتیجه آن تدوین یک برنامه راهبردی مطابق با نیازها و مزیت‌های منطقه‌ای است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های فیزیکی و فکری نهادهای دانشگاهی و پارک علم و فناوری باید شکل بگیرد، عنوان کرد: مجموعه استان و همچنین دستگاه‌های اجرایی باید در مقوله اساسی فرهنک نوآوری و فن‌آوری شرکت کنند به‌دلیل اینکه استقرار  تفکر فرهنگ نوآوری و فن‌آوری اهمیت دارد.

پیری با بیان اینکه پارک علم و فن‌آوری نهادی است که خروجی دانشگاه باید ورودی آن باشد، بیان کرد: مناطق فن‌آوری، مناطق انتقال تکنولوژی و دفاتر کارآفرینی را باید در دانشگاه‌ها ایجاد کنیم که دانشگاه‌ها فعالیت‌های خود را براساس نیازهای موجود تدوین کند.

Share This:

نظر شما!!