مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان گفت: تمام کشت و صنعت‌های نیشکر به سیستم‌های تصفیه فاضلاب مجهز شده‌اند.

به گزارش صدای خوزستان

به گزارش صدای خوزستان ،صبح امروز با حضور، مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر، مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان، معاون بهره برداری کشاورزی و… و سایر مدیران حوزه نیشکر و محیط زیست سامانه پایش لحظه‌ای پساب صنعتی و بهداشتی این شرکت مورد بهره برداری قرار گرفت.

بر اساس این گزارش استقرار این سامانه، برای اطمینان بخشی مطابقت پساب‌های صنعتی خروجی این شرکت با استانداردهای زیست محیطی به صورت لحظه‌ای و تحت نظارت مستقیم کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست انجام می‌شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در این مراسم اظهار کرد: تمام کشت و صنعت‌های نیشکر به سیستم‌های تصفیه فاضلاب مجهز شده‌اند و می‌توان از این پساب‌ها برای آبیاری فضای سبز استفاده کرد و از اختلاط با زهاب کشاورزی جلوگیری کرد.

احمد رضا لاهیجان‌زاده با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده تصریح کرد: وجود افراد با تجربه در مجموعه  کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر، که در کنار کار و رونق اقتصادی به فعالیت‌های زیست محیطی نیز توجه کافی دارند اهمیت حفاظت محیط زیست را به خوبی نشان می‌دهد.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد:  با توسعه و تولید این فرآورده بتوانیم برای استفاده در طرح‌های نهال کاری گامی موثر در راستای کنترل ریزگردها برداشت.

 لاهیجان زاده  اجرای طرح کانال آب برگشتی کارخانه شکر شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر برای جلوگیری از هدر رفت آب و استفاده مجدد در تولید، را اقدامی را قابل تحسین عنوان کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان در پایان با اشاره به نقش مهم این سامانه خاطر نشان کرد: به طور حتم این صنعت نقش موثری در تولید اکسیژن، هوای پاک، مقابله با ریزگردها، استفاده بهینه از آب و روش‌های نوین آبیاری و همچنین توسعه دیگر فعالیت‌های زیست محیط خواهد داشت.

Share This:

نظر شما!!