صدای خوزستان، غلام‌رضا شریعتی، در رابطه با چگونگی ایجاد فرصت اشتغال با توسعه میادین نفتی غرب کارون اظهار کرد: منظور اشتغال در پروژه‌های نفتی است و به معنی استخدام توسط شرکت نفت نیست.

وی افزود: از آنجایی‌که قرار است مخازن نفتی توسعه پیدا کند به دنبال آن از طریق تعریف پروژه‌های پیمانکاری و فاینانس داخلی و خارجی این شرکت‌ها اقدام به جذب نیرو می‌کنند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: به‌طور حتم کار به یک‌سری شرکت‌ها داده می‌شود و شرکت‌ها به‌منظور پیشرفت پروژه‌ها ظرف ۲ تا سال اقدام به جذب نیروهای موردنیاز خود در داخل استان می‌کنند.

وی در پاسخ به این سؤال  مبنی بر اینکه چه تضمینی بر به‌کارگیری نیروی بومی است، گفت: تمام تلاش و تأکیدات ما بر استفاده از نیروی بومی است و در این خصوص با مسئولان مربوطه صحبت‌های لازم گفته‌شده است.

شریعتی بابیان اینکه شرکت‌های پیمانکار برای این میزان نیرو نمی‌توانند امکانات خوابگاهی را تهیه کنند، بیان کرد: بنابراین مجبور هستند برای کم کردن از هزینه‌های خود اقدام به جذب نیروهای بومی کنند.

وی با تأکید بر اینکه نظارت برجذب نیرو زیر نظر استانداری و شرکت نفت صورت می‌گیرد، اظهار کرد: علاوه بر توسعه میادین نفتی غرب کارون، شرکت نفت پروژه‌های بزرگ دیگری دارد که می‌تواند فرصت خوبی برای اشتغال ایجاد کند.

به گزارش صدای خوزستان ، استاندار خوزستان پیش‌تر در نشست شورای اداری شهرستان هفتکل گفته بود با توسعه میادین نفتی غرب کارون ۱۶ تا ۲۰ هزار نفر فرصت اشتغال ایجاد می‌شود.

Share This:

نظر شما!!