صدای خوزستان: مدیرعامل شرکت آبفا استان خوزستان گفت: در آبادان و خرمشهر شوری آب دیگر نخواهیم داشت و خطی که همراه با لوله‌های آن اجرا شده تا سال ۱۴۱۵ را به راحتی پاسخگو است.

 

به گزارش صدای خوزستان، صادق حقیقی‌پور افزود: خط دوم غدیر به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است و ۱۵ تیرماه وارد مدار می‌شود.

وی ادامه داد: از ۱۵ تیرماه با کمک خداوند در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر برای چندین سال بیمه هستیم و مشکلی خاصی نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت آبفا استان خوزستان گفت: خط دوم غدیر علاوه بر پایداری بسیار بالا، دو خطه خواهیم شد و با قطعی یک خط، دیگر خط مشکلی نخواهد داشت و با رفع شکستگی خط اول غدیر EC آب در آبادان و خرمشهر به حد استاندارد رسیده است.

وی با اشاره به این‌که شوری آب در آبادان و خرمشهر امسال نسبت به سال گذشته در این فصل کاهش پیدا کرده است، افزود: در آبادان و خرمشهر شوری آب دیگر نخواهیم داشت و خطی که همراه با لوله‌های آن اجرا شده تا سال ۱۴۱۵ را به راحتی پاسخگو است.

حقیقی‌پور بیان کرد: ۳۰ درصد نیاز آبی برای تمامی این شهرستان‌ها جهت پدافند غیرعامل به آب ‌شیرین‌کن مجهز می‌کنیم و اگر از دو خط، یکی از آن شکسته شود، یک خط پهنا پاسخگوی نیاز نیست و آب ‌شیرین‌کن‌ها وارد مدار می‌شوند و کمبود آب را جبران خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان خوزستان خاطرنشان کرد: برای تمامی شهرهای ساحلی استان خوزستان از خرمشهر تا هندیجان این برنامه‌ریزی انجام شده و این موضوع با برنامه‌ریزی‌ها و حمایت‌های استاندار خوزستان صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: طرح غدیر از سال ۱۳۸۷ شروع شده و بنا بود که در مدت ۳ سال به تمام برسد و برخی‌ها می‌گویند که آیا پیش‌بینی لازم و مدیریت کافی وجود نداشت اما باید علل آن بررسی شود.

حقیقی‌پور در زمینه بوی بد آب در برخی نقاط اهواز گفت: کانال پای‌پل شکسته بود که در چند روز اخیر ترمیم شد و از شب گذشته وارد مدار شد و شاهد بهبودی آب شرب مردم اهواز هستیم.

مدیرعامل شرکت آبفا استان خوزستان با واکنش نسبت به برخی شایعه‌پراکنی‌ها مبنی بر قطع آب در اهواز یا دیگر شهرستان‌ها، عنوان کرد: هرگونه اطلاعیه مبنی بر قطعی آب در نقاط مختلف استان خوزستان توسط روابط عمومی استان یا مدیران ادارات مربوطه شهرستان‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

 

Share This:

نظر شما!!